96-100 Skierniewice ul. Strobowska 13
Skład budowlany Skierniewice Skład budowlany Skierniewice Dachówki Dachówki Dachówki Systemy Kominowe Systemy Kominowe Systemy Kominowe
systemy kominowe
KOMINY ULTRA DUPLEX
KOMINY ULTRA DUPLEX
Kwasoodporne kominy ULTRA przeznaczone są do odprowadzania spalin mokrych od kotłów z zamkniętą komorą spalania o temperaturze do 300°C (testy wytrzymałościowe przeprowadzane były w temperaturze 350°C). Kominy te są zgodne z europejską PN-EN 1806 i spełniają wymagania tej normy dla klasy produktów określonych tą normą: F1B4.

Odzyskuje ciepło spalin

Zastosowany w DUPLEX materiał ceramiczny doskonale przenosi ciepło. Kanał spalinowy ogrzewa kanał zasysający powietrze. W efekcie ciepłe scianki kanału powietrznego podgrzewają dostarczane do kotła powietrze. Ponadto ciepłe ścianki kanału spalinowego ogrzewają pomieszczenie przez które komin przechodzi, co powoduje dodatkowe oszczędności.

Kwasoodporny

Komin ceramiczny DUPLEX jest odporny na działanie kwasów zawartych w spalinach, w tym zarówno związków siarki jak i azotu. Testy stężonym kwasem siarkowym (70%) wykazują na kwasoodporność na poziomie mniejszym niż 1%, co jest wynikiem 5 razy lepszym niż wymagane normy. Tym samym zastosowanie wkładów ze stali kwasoodpornej jest zbędne.

Nie wymaga obudowy z cegieł

Wyjatkową cechą komina DUPLEX jest to, że w przeciwieństwie do wkładów kominowych nie musi być obudowywany cegłami lub bloczkami betonowymi. Zbędna jest obudowa z pustaków keramzytowych. Komin DUPLEX stanowi samodzielną konstrukcję.

Komin można przymocować do ściany obejmami, chociaż jest to konieczne tylko w przypadku komina zewnętrznego.

Wyjątkowo łatwy montaż

Komin DUPLEX jest znacznie mniej skomplikowany niz typowy komin LAS. Nie ma tu uszczelek, dystansów stalowych. Drzwiczki rewizyjne są fabrycznie osadzane w blokach ceramiki. Budowa komina DUPLEX jest tym samym ponad 2-krotnie szybsza i łatwiejsza.

Bardzo ważną zaletą komina DUPLEX jest możliwość wykonania przyłączeń pod kocioł dopiero przy jego instalacji. Przy instalacji kotła do typowego komina LAS często okazuje się, że trójnik wejściowy wykonano w nieprawidłowym miejscu - powoduje to konieczność postawienia komina LAS od nowa lub jego całkowita przeróbkę, poprzez włożenie dodatkowego komina stalowego wewnątrz komina LAS. Z kominem DUPLEX unikniecie Państwo tych kłopotów. Łatwość montażu powoduje znaczne obniżenie kosztów robocizny oraz czasu niezbędnego do wykonania komina.

Podwyższona bezawaryjność

Dwie ścianki ceramiki dzielące kanał spalinowy od kanału powietrznego, dają dwukrotnie większą pewność szczelności między tymi kanałami. Jest to bardzo ważne: nieszczelność w tym przypadku powodowałaby przedostawanie się spalin do kanału powietrznego co spowoduje wyłączanie się kotła który "bada" jakość zasysanego powietrza.

Bezpieczeństwo

Kominy ceramiczne DUPLEX zostały sprawdzone w wielu krajach Europy. Firma EFFE2 dokłada szczególnych starań, aby jej produkty były całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Atrakcyjna cena

Komin DUPLEX to efekt zastosowania najnowocześniejszej inzynierii w produkcji specjalistycznych materiałów ceramicznych/ W efekcie osiągnięto uproszczenie konstrukcji komina, co spowodowało znaczne oszczędności przy uzyskaniu lepszych parametrów komina.

PROMOCJA

Cena: zł brutto

promocje
NOWOŚĆI

KOMINY DOMUS

Kwasoodporne kominy DOMUS przeznaczone są do pracy ze spalinami suchymi o temperaturze do 600°C. Kominy te są zgodne z...
promocje
SKŁAD BUDOWLANY WOYMAR
96-100 Skierniewice ul. Strobowska 13
Tel. 509 784 059
E-mail: biuro@woymar.pl
Polityka Plików Cookies Projektowanie stron internetowych www.slawko.eu